Cardiff Closed Invitational Meet

Congratulations to all swimmers who took part, especially the medallists & speeding ticket recipients:-

Speeding Tickets
Gianni Davis Male 13-13 100m Fly
Lili Evans Female 11-11 100m Back, 100m Free, 200m Free, 100m Breast
Oliver Rixon Male 10-10 200m Back
Charlotte Keepings 12-12 100m Free
Megan Evans 12-12 100m Free, 50m Breast
Gwennan Evans 8-8 50m Back
Poppy Offside 11-11 200m Free
Luke Willams Male 11-11 50m Breast

Individual Medallists
Kasey Allen-Ridge Male 15-16 400m Free Bronze, 100m Breast Bronze, 50m Free Bronze, 50m Breast Silver
Jensen Coppen Male 15-16 100m Back Silver, 200m Breast Silver, 100m Breast Gold, 50m Breast Gold, 50m Back Bronze
Ella Deakin Female 17 & Over 1500m Free Bronze
Benjamin Fox-Wiltshire Male 14-14 100m Back Silver, 100m Breast Bronze, 50m Breast Silver, 200m IM Bronze, 50m Back Silver
Ellana Horton Female 17 & Over 50m Breast Silver
Emily Jones Female 14-14 100m Fly Bronze, 50m Breast Gold, 200m Breast Gold, 100m Breast Gold
Sophie Linton Female 15-16 200m Free Silver, 100m Free Gold, 50m Free Gold
Toby Preece Male 12-12 50m Fly Bronze, 100m Free Bronze, 50m Free Bronze
Oliver Rixon Male 11-11 50m Fly Bronze,50m Back Silver, 100m Back Silver
Adam Steven Male 13-13 1500m Free Gold, 100m Free Silver, 200m IM Bronze, 200m Free Bronze, 800m Free Gold, 200m Breast Bronze, 50m Free Bronze, 100m Fly Bronze, 50m Breast Bronze, 400m Free Gold
Ryan Steven Male 17 & Over 400m IM Gold
Isobel Stevens Female 14-14 800m Free Gold, 50m Back Gold, 100m Fly Silver, 200m Free Bronze, 100m Free Silver, 400m Free Silver
Ellie Ward Female 15-16 800m Free Bronze, 1500m Free Silver
Luke Williams Male 11-11 100m Breast Silver, 200m Breast Silver

Relays

Boys 13-13 4x50m Free Bronze
Boys 13-13 4x50m IM Bronze
Girls 10-10 4x50m IM Bronze
Girls 13-13 4x50m IM Silver

Read More

Swim Wales South East Regionals 2019

Congratulations to all swimmers who took part, especially the medallists:-

Kasey Allen-Ridge Male 15-16 Yrs Old 400m Free Bronze, 100m Breast Bronze, 50m Free Bronze, 50m Breast Silver
Jensen Coppen Male 15-16 Yrs Old 100m Back Silver, 200m Breast Gold, 100m Breast Gold, 50m Breast Gold, 50m Back Bronze
Ella Deakin Female 17 & Over 1500m Free Bronze
Benjamin Fox-Wiltshire Male 14 Yr Olds 100m Back Silver, 100m Breast Bronze, 50m Breast Silver, 200m IM Bronze, 50m Back Silver
Ellana Horton Female 17 & Over 50m Breast Silver
Emily Jones Female 14 Yr Olds 100m Fly Bronze, 50m Breast Gold, 200m Breast Gold, 100m Breast Gold
Sophie Linton Female 15-15 Yrs Old 200m Free Silver, 100m Free, 50m Free Gold
Toby Preece Male 12 Yr Olds 50m Fly Bronze, 100m Free Bronze, 50m Free Bronze
Oliver Rixon Male 11 Yr Olds 50m Fly Bronze, 50m Back Silver, 100m Back Silver
Adam Steven Male 13 Yr Olds 1500m Free Gold, 100m Free Silver, 200m IM Bronze, 200m Free Bronze, 800m Free Gold, 200m Breast Bronze, 50m free Bronze, 100m Fly Bronze, 50m Breast Bronze, 400m Free Gold
Ryan Steven Male 17 & Over 400m IM Gold
Isobel Stevens Female 14 Yr Olds 800m Free Gold, 50m Back Gold, 100m Fly Silver, 200m Free Bronze, 100m Free Silver, 400m Free Silver
Ellie Ward Female 15-16 Yrs Old 800m Free Bronze, 1500m Free Silver
Luke Williams Male 11 Yr Olds 100m Breast Silver, 200m Breast Silver

Relays

Girls 11-12 200m Free Bronze (Lucy Jones, Poppy Offside, Lili Evans, Lucy Grant)Boys 11-14 200m Free Bronze (Benjamin Fox-Wiltshire, Brandon Keenan, Evan Sellick, Adam Steven)
Boys 11-14 200m IM Bronze (Benjamin Fox-Wiltshire, Evan Sellick, Brandon Keenan, Adam Steven)
Boys 11 & Over 200m IM Gold (Danny Jones, Jensen Coppen, Elur Urkola, Ryan Steven)
Mixed 11-12 200m Free Bronze (Lucy Jones, Oliver Rixon, Poppy Offside, Luke Williams)
Mixed 11-14 200m Free Silver (Evan Sellick, Eve Bowen, Adam Steven, Bethan Holmes)
Mixed 11-12 200m IM Silver (Lucy Jones, Luke Williams, Lili Evans, Oliver Rixon)
Mixed 11-14 200m IM Gold (Brandon Keenan, Emily Jones, Ben Fox-Wiltshire, Isobel Stevens)

Read More

Swim Wales New Year Pentathlon

Congratulations to all swimmers who took part, especially the medallists:-

Pentathlon results
Girls 12 Yrs Old
Lili Evans Gold
Poppy Offside Silver
Girls 14 Yrs Old
Jessica Sweeney Silver
Girls 15 Yrs Old
Neve Powell Silver
Boys 11 Yrs Old
Oliver Rixon Silver
Luke Williams Bronze

Also qualifying for the pentathlon were:
Boys 11 Yrs Old Noah Rixon 6th
Boys 12 Yrs Old William Davies 4th

Individual Events Results
Medals weren't awarded for individual events results, however these swimmers would have earned medals if they had been:
Girls 12 Yrs Old
Lili Evans 100m Fly 2nd, 100m Back 2nd, 100m Breast 2nd, 200m IM 1st
Poppy Offside 100m Fly 3rd, 100m Free 1st, 200m IM 2nd
Girls 14 Yrs Old
Jessica Sweeney 100m Fly 3rd, 100m Breast 1st, 200m IM 3rd
Girls 15 Yrs Old
Neve Powell 100m Fly 2nd, 100m Back 3rd, 100m Breast 2nd, 100m Free 3rd, 200m IM 2nd
Boys 11 Yrs Old
Oliver Rixon 100m Fly 3rd, 100m Back 1st, 100m Free 2nd, 200m IM 2nd
Luke Williams 100m Breast 1st

Read More

Christmas Cracker

Congratulations to all swimmers who took part, especially the medallists:-

Eve Bowen 12-13 Female 50m Free Gold, 200m IM Silver
Gianni Davies 13-14 Male 50m Breast Bronze, 50m Back Bronze
Ella Deakin 14-15 Female 50m Back Bronze, 200m IM Silver
Lili Evans 10-11 Female 50m Fly Silver, 200m IM Bronze
Edith Fletcher 10-11 Female 50m Back Bronze
Arwyn Grant 13-14 Male 50m Free Silver
Lucy Grant 10-11 Female 50m Free Bronze
Sophie Harris 12-13 Female 50m Fly Gold, 200m IM Gold
Benjamin Hastings 13-14 Male 50m Free Bronze, 50m Fly Bronze, 50m Breast Silver, 200m IM Silver
Bethan Holmes 12-13 Female 50m Back Gold, 50m Free Bronze, 50m Fly Silver
Danny Jones 15 & Over Male 50m fly Bronze, 50m Breast Bronze, 50m Back Silver, 200m IM Bronze
Lucy Jones 10-11 Female 50m Back Silver, 50m Breast Silver, 50m Fly Gold, 200m IM Gold
Tia Maggs 14-15 Female 50m Free Silver, 50m Fly Bronze
Ivy Pinches 9 Yrs Female 50m Fly Bronze
Toby Preece 11-12 Male 50m Free Gold, 50m Back Gold, 50m Breast Gold
Ellie Rich 12-13 Female 50m Back Bronze
Noah Rixon 9 Yrs Male 50m Fly Silver
Oliver Rixon 9 Yrs Male 100m IM Gold
Simon Sedlak 10 Yrs Male 50m Back Bronze
Ryan Steven 15 & over Male 50m Free Bronze, 50m Back Bronze
Jessica Sweeney 12-13 Female 50m Breast Silver
Grace Thomas 12-13 Female 50m Fly Bronze
Elur Urkola 13-14 Male 50m Fly Silver, 50m Back Silver, 200m IM Bronze
James Watkins 13-14 Male 50m Free Gold, 50m Breast Gold, 200m IM Gold
Luke Williams 10 Yrs Male 50 Breast Silver, 200m IM Bronze 

Pentathlon

Boys 9 Yrs Noah Rixon Bronze
Girls 10-11 Lili Evans Gold
Girls 10-11 Edith Fletcher Silver
Boys 10 Yrs Luke Williams Bronze
Girls 12-13 Bethan Holmes Silver
Girls 14-15 Ella Deakin Bronze
Boys 13-14 Benjamin Hastings Gold
Boys 13-14 James Watkins Silver
Boys 15 & Over Danny Jones Bronze

Read More

Swim Wales Winter Championships

Congratulations to all swimmers who took part, especially the medallists:-

Female 13-14
Emily Jones 100m Breast Silver
Female 15-16
Megan Allison 200m Free Bronze, 100m Free Silver, 200m Fly Silver, 100m Fly Bronze
Ellana Horton 50m Breast Bronze
Sophie Linton 50m Free Bronze
Scarlet Major 200m Free Gold, 200m IM Bronze, 100m Back Bronze
Mackenzie Morgan 200m Back Silver, 200m Fly Silver
Female 17 & Over
Cerys Coley 50m Breast Gold, 100m Breast Gold
Male 11-12
Sebastian Major 100m Fly Gold, 400m Free Bronze, 100m Free Bronze, 50m Fly Gold, 200m Free Silver
Adam Steven 50m Free Bronze, 50m Breast, 1500m Free Gold
Male 15-16
Jensen Coppen 200m Breast Bronze
Alex Griffiths 50m Free Bronze, 50m Back Gold, 200m Free Bronze
Jack Knight 100m Back Silver, 200m Fly Gold, 50m Back Silver, 200m Back Bronze

Read More

Swim Wales South East Sub Regionals

Congratulations to all swimmers who took part, especially the medallists:-

Rhys Belcher Male 15 & Over 400m IM Silver, 200m Back Bronze
Eve Bowen Female 13 Yrs Old 50m Breast Gold, 50m Back Bronze, 100m Fly Gold
Ella Deakin Female 15 & Over 200m Back Gold, 100m Back Silver
Edith Fletcher Female 11 Yrs Old 50m Breast Gold, 200m Free Bronze, 100m Back Silver, 100m Breast Bronze, 100m Free Silver, 200m IM Silver
McKenzie Johnston Female 15 & Over 200m Back Bronze
Poppy Offside Female 11 Yrs Old 50m Fly Gold, 200m Breast Silver, 200m IM Gold
Masih Pourdalir Male 13 Yrs Old 200m Breast Bronze
Noah Rixon Male 10 Yrs Old 50m Fly Silver
Oliver Rixon Male 10 Yrs Old 100m Fly Silver, 100m Free Silver, 50m Fly Gold, 200m Free Silver, 200m IM Silver
Ryan Steven Male 15 & Over 1500m Free Bronze, 400m IM Gold, 400m Free Silver, 200m Fly Bronze
Elur Urkola Male 14 Yrs Old 1500m Free Silver, 50m Free Gold, 50m Fly Gold, 200m IM Silver
Eleanor Walker Female 13 Yrs Old 100m Free Gold
Emily Walker Female 11 Yrs Old 200m Breast Bronze
James Watkins Male 14 Yrs Old 400m Free Gold
William Watkins Male 13 Yrs Old 50m Free Bronze, 200m Free Bronze
Luke Williams Male 10 Yrs Old 200m Breast Gold

Read More

Welsh Capital Open Meet

Congratulations to all swimmers who took part, especially the medallists:-

Megan Allison Female 15-16 200m Fly Gold, 50m Fly Silver, 800m Free Gold, 200m Free Gold, 50m Free Gold, 100m Fly Silver, 100m Free Gold
Emily Jones Female 13-14 100m Breast Bronze
Brandon Keenan Male 11-12 200m Back Gold, 100m Back Bronze
Jack Knight Male 15-16 200m Free Bronze, 50m Back Gold, 200m Back Gold
Sophie Linton Female 13-14 100m Back Silver, 200m Free Bronze, 50m Free Silver, 100m Free Silver
Scarlet Major Female 15-16 200m Breast Gold, 100m Back Gold, 200m IM Gold, 100m Fly Bronze
Sebastian Major Male 11-12 200m Free Silver, 50m Fly Bronze, 100m Fly Bronze, 100m Free Bronze, 50m Free Bronze, 100m IM Silver, 400m Free Gold
Mackenzie Morgan Female 15-16 200m Fly Bronze, 800m Free Silver
Ellie Ward Female 13-14 800m Free Bronze

Read More

Greater Gwent Junior Development Meet L3

Congratulations to all swimmers who took part, especially the medallists:-

Bronze, Silver & Gold
William Davies Male 10 Yr Olds 50m Free Gold, 50m Back Gold, 100m IM Gold, 50m Breast Silver, 50m Fly Gold
Edith Fletcher Female 11 Yr Olds 200m IM Gold, 50m Breast Bronze, 50m Back Gold
Arwyn Grant Male 13 Yr Olds 50m Free Gold, 50m Back Gold, 50m Breast Bronze, 50m Fly Gold
Charlotte Keepings Female 12 Yr Olds 50m Free Gold, 50m Back Gold
Katie Morris Female 12 Yr Olds 50m Fly Bronze
Megan Peacock Female 13 Yr Olds 200m IM Bronze, 50m Breast Silver, 50m Fly Bronze
Ivy Pinches Female 9 Yr Olds 100m IM Silver
Toby Preece Male 11 Yr Olds 50m Free Gold, 50m Back Gold, 200m IM Gold, 50m Breast Gold, 50m Fly Gold
Noah Rixon Male  9 Yr Olds 50m Fly Bronze
Jessica Sweeney Female 12 Yr Olds 200m IM Bronze, 50m Breast Gold, 50m Fly Silver
Luke Williams Male 10 Yr Olds 100m IM Bronze, 50m Breast Gold
Isabella Willmore Female 11 Yr Olds 50m Fly Silver, 50m Free Gold, 50m Back Bronze

4th -8th
Lucy Brady Female 12 Yr Olds 50m Fly 7th
Erin Criddle Female 12 Yr Olds 50m Breast 4th, 50m Free 7th
Natalie English Female 11 Yr Olds 50m Breast 6th
Holly Ennis Female 9 Yr Olds 50m Breast 6th, 50m Back 6th
Edith Fletcher Female 11 Yr Olds 50m Fly 4th, 50m Free 5th
Tesni Francis-Parker Female 12 Yr Olds 200m IM 8th, 50m Fly 6th
Tatjana Guth Female 9 Yr Olds  50m Fly 6th
Katie Morris Female 12 Yr Olds 200m IM 5th, 50m Free 5th, 50m Back 5th
Megan Peacock Female 13 Yr Olds 50m Free 4th, 50m Back 4th
Masih Pourdalir Male 13 Yr Olds 50m Free 7th, 50m Breast 4th
Noah Rixon Male  9 Yr Olds 50m Free 4th, 100m IM 4th, 50m Breast 5th
Simon Sedlak Male 10 Yr Olds 50m Free 5th
Zahara Solosy Female 10 Yr Olds 50m Breast 6th
Jessica Sweeney Female 12 Yr Olds 50m Free 8th, 50m Back 8th
Lauren Tagg Female 13 Yr Olds 50m Fly 6th, 50m Free 5th
Shawn Vincent Male 10 Yr Olds 50m Breast 7th
Luke Williams Male 10 Yr Olds 50m Free 6th, 50m Back 5th, 50m Fly 4th
Isabella Willmore Female 11 Yr Olds 50m Breast 4th
Lilly-May Winterbone Female 13 Yr Olds 200m IM 5th, 50m Breast 5th, 50m Fly 4th

Read More

Greater Gwent L2 Fastwater Meet

Congratulations to all swimmers who took part, especially the medallists:-

Bronze, Silver & Gold
Eve Bowen Female 11-12 100m Free Silver
Aidan Bryce Male 16 & Over 400m Free Silver, 200m Back Gold, 100m Back Silver, 50m Back Silver, 100m Free Silver, 200m Free Gold
Gianni Davies Male 12-13 50m Free Gold, 100m Free Gold, 50m Fly Silver, 200m Free Silver
Lili Evans Female 9-10 100m Free Gold, 50m Fly Silver, 200m Free Gold, 100m Breast Bronze, 200m IM Silver, 100m Fly Bronze,
Benjamin Fox-Wiltshire Male 12-13 200m Back Gold, 200m IM Gold, 50m Breast Gold, 100m Back Silver, 50m Back Gold, 100m Breast Gold, 11-13 Skins Winner,
Cerys Geen Female 15 & Over 200m fly Silver
Alex Griffiths Male 14-15 50m Free Gold, 50m Back Gold, 100m Free Gold, 50m Fly Gold, 200m Free Gold
Max Harris Male 16 & Over 200m IM Bronze, 50m Breast Silver
Benjamin Hastings Male 12-13 200m Breast Silver, 200m Fly Silver
Emily Jones Female 13-14 100m Breast Gold, 100m Fly Bronze, 50m Breast Gold
Brandon Keenan Male 12-13 200m Back Silver, 200m IM Silver, 100m Back Gold, 50m Back Silver, 100m Breast Silver, 11-13 Skins Runner Up
Jack Knight Male 14-15 200m Back Gold, 200m IM Gold, 100m Fly Gold, 100m Back Gold, 200m Fly Gold, 100m Free Silver, 50m Fly Silver, 14 & Over Skins Runner Up
Sophie Linton Female 13-14 50m Back Gold, 100m Free Gold, 200m Free Gold, 400m Free Gold, 200m IM Gold, 13 & Over Skins Runner Up
Scarlet Major Female 15 & Over 50m Back Silver, 100m Free Gold, 50m Fly Gold, 100m Breast Gold, 200m IM Gold, 100m Fly Gold, 200m Breast Gold, 100m Back Silver, 13 & Over Skins Winner
Sebastian Major Male 12-13 400m Free Gold, 50m Free Bronze, 200m IM Bronze, 100m Fly Silver, 100m Free Bronze, 50m Fly Gold, 200m Free Gold
Mackenzie Morgan Female 15 & Over 200m Fly Gold, 400m IM Gold, 200m Back Silver, 100m Fly Bronze
Toby Preece Male 9-11 50m Free Silver, 50m Back Bronze
Evan Sellick Male 12-13 50m Free Silver, 50m Breast Silver, 200m Breast Gold, 50m Back Bronze, 100m Free silver, 50m Fly Bronze
Beth Simmons Female 13-14 200m Breast Bronze
Isobel Stevens Female 13-14 200m Free Bronze, 50m Free Silver, 200m Back Silver
Eleanor Walker Female 13-14 100m Breast Silver, 50m Breast Bronze
Emily Walker Female 9-10 100m Breast Silver, 200m Back Silver, 50m Breast Gold, 200m Breast Bronze
Ellie Ward Female 13-14 400m IM Gold, 100m Breast Bronze, 400m Free Bronze, 200m IM Silver, 200m Breast Gold
James Watkins Male 14-15 50m Breast Silver, 200m Breast Silver, 100m Breast Silver

4th - 8th for 100m - 400m
Gianni Davies Male 12-13 100m Breast 5th
Lewis Davies Male 12-13 100m Back 5th
Ella Deakin Female 15 & Over 200m Free 8th, 200m Back 4th, 100m Back 8th
Lili Evans Female 9-10 100m Back 5th
Benjamin Fox-Wiltshire Male 12-13 100m Free 4th
Max Harris Male 16 & Over 100m Free 7th
Sophie Harris Female 13-14 100m Breast 7th, 200m Back 5th
Benjamin Hastings Male 12-13 200m IM 7th
Bethan Holmes Female 11-12 200m Back 5th, 100m Back 4th
Charlotte Holmes Female 9-10 100m Back 4th
McKenzie Johnston Female 15 & Over 200m Back 5th
Danny Jones Male 14-15 100m Back 4th, 100m Free 7th, 200m Free 6th
Emily Jones Female 13-14 400m Free 4th
Lucy Jones Female 11-12 400m Free 7th
Brandon Keenan Male 100m Free 6th
Mackenzie Morgan Female 15 & Over 100m Back 4th
Toby Preece Male 9-11 200m IM 5th, 100m Back 4th, 100m Free 5th
Evan Sellick Male 12-13 200m IM 4th, 100m Fly 4th
Beth Simmons Female 13-14 100m Breast 4th
Isobel Stevens Female 13-14 100m Free 4th, 100m Breast 5th, 200m IM 4th, 100m Fly 4th
Eleanor Walker Female 13-14 400m IM 4th, 200m Back 7th, 200m Breast 4th
Emily Walker Female 9-10 200m Free 5th
Ellie Ward Female 13-14 100m Free 5th, 100m Back 5th
James Watkins Male 14-15 200m IM 5th, 100m Fly 6th, 100m Free 8th, 200m Free 4th

Read More

RCT Sprint & Skins Meet

Congratulations to all swimmers who took part, especially the medallists:-
Ella Deakin Female 14-15 Back Bronze
Cerys Geen Female 14-15 50m Fly Silver
Tia Maggs Female 12-13 50m Free Silver
Oliver Rixon Male 9-11 100m IM Gold
Oliver Woodman Male 12-13 50m Breast Gold, 50m Free Gold, 50m Fly Silver, 50m Back Silver, 100m IM Gold

Read More

Autumn Closed Invitational Meet (including Club Championships)

Congratulations to all swimmers who took part, especially the medallists:-

Bronze, Silver & Gold.
Girls 8 & Under
Gwennan Evans 25m Free Gold, 25m Breast Silver, 100m IM Gold, 50m Back Gold, 25m Back Gold, 25m Fly Silver, 50m Breast Gold
Girls 9-10
Charlotte Holmes 100m IM Bronze, 200m Free Bronze, 100m Back Gold, 100m Free Bronze
Emily Walker 100m Breast Silver, 200m Breast Bronze, 50m Free Gold, 50m Breast Bronze
Holly Ennis 400m Free Gold, 200m Back Silver, 200m IM Bronze
Lili Evans 100m Breast Bronze, 50m Fly Gold, 200m Breast Silver, 100m IM Gold, 200m Free Gold, 100m Fly Silver, 100m Back Silver, 50m Breast Silver, 100m Free Gold
Izaro Urkola 50m Fly Bronze
Tatjana Guth 100m Fly Bronze
Girls 11-12
Bethan Holmes 50m Back Silver, 50m Free Bronze, 100m Back Silver
Charlotte Keepings 50m Back Bronze
Daisy Pinches 100m Breast Silver, 200m Breast Gold, 50m Breast Silver
Edith Fletcher 200m Back Bronze, 200m IM Bronze
Eve Bowen 100m Breast Gold, 50m Fly Gold, 100m IM Gold, 200m Free Gold, 100m Fly Gold, 50m Free Gold, 50m Breast Gold, 100m Free Gold
Isabella Willmore 100m Fly Bronze, 100m Back Bronze
Jessica Sweeney 800m Free Silver, 200m Fly Gold
Lottie Steel 800m Free Bronze, 400m Free Gold
Lucy Jones 800m Free Gold, 100m Breast Bronze, 50m Fly Silver, 200m Free Silver, 50m Breast Bronze, 100m Free Silver
Poppy Offside 100m IM Bronze
Girls 13-14
Beth Simmons 200m Back Bronze
Emily Jones 100m Breast Gold, 50m Fly Silver, 200m Breast Gold, 100m Fly Gold, 100m Back Gold, 200m IM Gold, 50m Breast Gold
Eleanor Walker 100m Breast Bronze, 200m Breast Bronze, 100m IM Silver, 100m Fly Silver, 50m Breast Bronze
Ellie Rich 400m Free Bronze
Ellie Ward 800m Free Gold, 400m Free Gold, 50m Fly Bronze, 200m Breast Silver, 50m Back Silver, 200m Free Bronze, 400m IM Gold, 50m Free Bronze, 200m IM Silver, 100m Free Bronze
Isobel Stevens 800m Free Silver, 400m Free Silver, 200m Back Gold, 50m Back Gold, 200m Free Silver, 400m IM Silver, 50m Free Silver, 100m Back Silver, 200m IM Bronze, 100m Free Silver
Katie Preece 100m Back Bronze
Millie Mulligan 800m Free Bronze, 200m Back Silver
Sophie Harris 100m IM Bronze, 50m Back Bronze, 100m Fly Bronze
Sophie Linton 100m Breast silver, 50m Fly Gold, 100m IM Gold, 200m Free Gold, 50m Free Gold, 50m Breast Silver, 100m Free Gold
Girls 15 & Over
Cerys Geen 100m Fly Silver, 200m IM Bronze
Ella Deakin 200m Back Silver, 100m Back Bronze
Ellana Horton 100m Breast Silver, 200m Back Gold, 200m Breast Gold, 100m IM Bronze, 50m Back Silver, 100m Back Silver, 50m Breast Silver
Eva Barry 50m Fly Bronze
McKenzie Johnston 200m Back Bronze
Megan Allison 100m IM Silver, 50m Back Gold, 200m Free Gold, 100m Fly Gold, 50m Free Gold, 100m Back Gold, 100m Free Gold
Scarlet Major 100m Breast Gold, 50m Fly Gold, 100m IM Gold, 200m Free Silver, 400m IM Gold, 50m Free Silver, 50m Breast Gold, 100m Free Silver
Boys 9-10
Luke Williams 100m Breast Gold, 200m Breast Gold, 200m Free Silver, 100m Fly Silver, 200m IM Silver, 50m Breast Gold
Noah Rixon 100m Breast Bronze
Oliver Rixon 50m Fly Silver, 100m IM Silver, 50m Back Gold, 50m Free Silver, 100m Back Gold, 200m IM Gold, 100m Free Silver
Oscar Watkins 100m Fly Bronze, 100m Back Silver
William Davies 50m Fly Gold, 100m IM Gold, 50m Back Silver, 100m Fly Gold, 50m Free Gold, 50m Breast Silver, 100m Free Gold
Boys 11-12
Adam Steven 1500m Free Gold, 400m Free Gold, 100m Breast Silver, 200m Breast Gold, 200m Free Silver, 100m Fly Silver, 200m IM Bronze, 50m Breast Gold, 100m Free Bronze
Brandon Keenan 100m Breast Gold, 50m Fly Gold, 200m Back Gold, 100m IM Gold, 50m Back Gold, 50m Free Silver, 100m Back Gold, 200m IM Gold, 50m Breast Bronze, 100m Free Silver
Lewis Davies 50m Back Bronze, 100m back Silver
Oliver Woodman 100m Breast Bronze, 50m Fly Bronze, 100m IM Bronze, 50m Back Silver, 50m Free Bronze, 100m Back Bronze
Sebastian Major 400m Free Silver, 50m Fly Silver, 100m IM Silver, 200m Free Gold, 100m Fly Gold, 50m Free Gold, 200m IM Silver, 50m Breast Silver, 100m Free Gold
Boys 13-14
Benjamin Fox-Wiltshire 1500m Free Silver, 200m Back Silver, 100m IM Silver, 50m Back Bronze, 100m Back Silver, 200m IM Silver, 100m Free Bronze
Darshan Selvakumaran 50m Breast Bronze
Elur Urkola 400m Free Gold, 100m Fly Silver
Evan Sellick 100m Breast Gold, 50m Fly Bronze, 100m IM Bronze, 100m Fly Bronze, 50m Breast Gold, 100m Free Silver
Gianni Davies 1500m Free Bronze, 50m Fly Silver, 200m Free Gold
Jack Knight 1500m Free Gold, 50m Fly Gold, 200m Back Gold, 100m IM Gold, 50m Back Gold, 100m Fly Gold, 50m Free Gold, 100m Back Gold, 200m IM Gold, 200m Fly Gold, 100m Free Gold
James Watkins 100m Breast Silver, 200m Breast Gold, 200m Free Bronze, 200m IM Bronze, 50m Breast Silver
Ryan Woodman 100m Breast Bronze, 200m Back Bronze, 50m Back Silver, 50m Free Bronze, 100m Back Bronze
William Watkins 400m Free Bronze
Boys 15 & Over
Aidan Bryce 100m Breast Silver, 100m IM Silver, 50m Back Silver, 100m Back Silver, 200m IM Silver, 100m Free Silver
Alex Griffiths 1500m Free Gold, 100m IM Bronze, 50m Back Gold, 200m Free Silver, 50m Free Gold, 100m Back Bronze, 50m Breast Bronze, 100m Free Gold
Connor Acland 50m Fly Gold, 100m Fly Gold
Danny Jones 1500m Bronze
Emyr Thomas 400m Free Silver, 200m Back silver, 200m Free Bronze, 100m Fly Bronze, 50m Free Silver
Jensen Coppen 100m Breast Gold, 50m Fly Bronze, 200m Breast Gold, 100m Fly Silver, 50m Free Bronze, 50m Breast Gold
Max Harris 200m IM Bronze, 50m Breast Silver, 100m Free Bronze
Patrick Foley 50m Back Bronze
Ryan Steven 1500m Free Silver, 400m Bronze, 400m IM Gold, 200m Fly Gold
William Ryley 400m Free Gold, 200m Back Gold, 100m IM Gold, 200m Free Gold, 100m Back Gold, 200m IM Gold

4th-8th
Girls 8 & Under
Isabella Pogonowski 25m Free 7th, 25m Back 4th
Jasmine Clayton 25m Free 6th, 25m Breast 6th
Rhiannon Grant 25m Free 5th
Girls 9-10
Charlotte Holmes 50m Free 5th, 50m Breast 5th
Emily Trace 100m Breast 6th
Emily Walker 50m Fly 5th, 200m Free 4th, 100m Back 4th, 100m Free 5th
Holly Ennis 200m Breast 5th, 50m Back 7th, 200m Free 6th
Ivy Pinches 50m Fly 4th, 50m Back 5th
Izaro Urkola 100m IM 7th, 100m Back 7th
Tatjana Guth 50m Back 8th
Zahara Solosy 100m IM 5th, 50m Free 8th, 50m Breast 4th, 100m Free 7th
Girls 11-12
Aratz Urkola 100m IM 8th
Bethan Holmes 200m Free 7th, 50m Breast 6th, 100m Free 5th
Charlotte Keepings 100m IM 5th, 50m Free 4th, 100m Back 6th, 100m Free 8th
Edith Fletcher 100m Breast 7th, 200m Breast 4th
Emily Vinh 100m Back 7th
Erin Criddle 50m Breast 7th
Eve Goddard 200m IM 8th
Isabella Willmore 100m Breast 6th, 100m IM 4th, 50m Back 6th, 200m Free 5th, 50m Free 7th, 100m Free 4th
Jessica Sweeney 200m Back 5th
Katie Morris 50m Fly 6th, 50m Back 8th, 200m Free 8th, 100m Free 6th
Lowri Trenchard 100m Breast 8th, 100m Fly 8th, 100m Back 8th
Lucy Grant 50m Fly 5th, 100m IM 6th, 100m Fly 7th
Lucy Jones 50m Free 5th, 100m Back 5th
Morgan Thomas 50m Breast 8th
Poppy Offside 100m Breast 5th, 50m Fly 8th, 50m Back 7th
Tesni Francis-Parker 100m IM 7th, 100m Fly 4th
Girls 13-14
Anna Darwish 200m Back 5th, 100m Fly 6th
Beth Simmons 100m Breast 6th, 200m Free 5th, 100m Back 6th, 200m IM 4th
Eleanor Walker 50m Fly 5th, 50m Back 6th, 100m Back 5th
Ellie Rich 800m Free 5th, 50m Back 8th
Ellie Ward 100m Breast 4th, 50m Breast 5th
Emily James 100m Fly 7th
Emily Jones 800m Free 4th, 100m Free 4th
Grace Thomas 100m IM 6th, 100m Fly 5th
Isobel Stevens 50m Breast 7th
Katie Preece 50m Fly 7th, 100m IM 5th, 50m Back 5th, 50m Free 6th, 100m Free 6th
Lily Bigham 200m Back 6th
Megan Peacock 100m Breast 8th, 200m Breast 8th, 100m IM 8th
Millie Mulligan 200m Breast 5th, 200m Free 4th
Neve Powell 800m Free 6th, 400m Free 4th, 200m Breast 6th, 100m IM 7th
Ovyaa Sridhar 200m IM 8th
Sophie Harris 100m Breast 7th, 50m Fly 4th, 50m Free 8th, 100m Back 7th, 200m IM 6th, 50m Breast 6th
Tia Maggs 50m Fly 8th, 200m Free 8th, 50m Free 7th, 100m Back 8th, 100m Free 8th
Girls 15 & Over
Cerys Geen 100m Breast 7th, 50m Fly 5th, 100m IM 7th, 50m Back 8th100m Free 7th
Ella Deakin 100m Breast 6th, 50m Fly 8th, 50m Back 4th,50m Free 7th, 50m Breast 7th, 100m Free 5th
Eva Barry 100m IM 5th, 100m Fly 4th, 50m Free 6th
McKenzie Johnston 50m Fly 6th, 50m Back 6th, 50m Free 8th, 100m Back 4th, 100m Free 6th
Megan Allison 100m Breast 5th
Paige Simmons 100m Breast 4th, 50m Breast 4th
Boys 9-10
Ciaran Butler 50m Back 7th
Isaac Long 100m Back 5th
Joshua Vinh 50m Back 8th
Luke Williams 100m Back 4th, 100m Free 4th
Noah Rixon 50m Fly 4th, 100m IM 4th, 50m Back 5th, 50m Free 5th, 100m Free 5th
Oliver Rixon 50m Breast 5th
Oscar Watkins 100m Breast 4th, 50m Fly 6th, 100m IM 5th, 50m Back 4th, 50m Free 6th, 50m Breast 7th, 100m Free 8th
Shawn Vincent 100m Breast 5th
Boys 11-12
Adam Steven 50m Free 4th
Harry Campbell 50m Fly 6th, 100m IM 7th, 50m Back 4th
Kyle Vinh 50m Back 8th
Lewis Davies 50m Fly 4th, 100m IM 4th, 50m Free 5th, 50m Breast 6th, 100m Free 5th
Oliver Woodman 50m Breast 4th, 100m Free 4th
Boys 13-14
Arwyn Grant 50m Fly 5th, 50m Free 5th, 50m Breast 7th, 100m Free 6th
Darshan Selvakumaran 100m IM 6th, 100m Fly 5th
Evan Sellick 50m Back 6th, 200m Free 4th, 50m Free 4th
Gianni Davies 100m Breast 4th, 100m IM 7th
James Watkins 50m Fly 7th, 100m IM 5th, 100m Fly 4th, 50m Free 6th, 100m Free 4th
Kian Vinh 100m IM 8th, 50m Back 5th, 50m Free 7th, 100m Free 8th
Rhys Belcher 100m Breast 7th, 200m Back 4th
Ryan Woodman 100m IM 4th, 50m Breast 5th, 100m Free 5th
Thillai Sivaramakrishnan 50m Fly 6th, 50m Back 8th, 100m Fly 7th
William Watkins 200m Back 7th, 200m Breast 5th, 200m Free 5th, 50m Free 8th, 100m Back 6th
Boys 15 & Over
Aiden Bryce 100m Fly 5th
Connor Acland 100m Back 4th
Danny Jones 200m Back 4th, 200m Free 6th, 100m Back 7th, 200m IM 8th, 50m Breast 5th
Emyr Thomas 100m Back 5th, 100m Free 4th
Jensen Coppen 100m IM 4th, 50m Back 5th, 200m Free 5th, 100m Back 8th, 200m IM 4th, 100m Free 5th
Ryan Steven 50m Fly 4th, 200m Free 4th, 100m Fly 4th, 50m Free 5th, 200m IM 6th, 100m Free 6th

Read More

Swim Wales Summer Open & Development Meets

Congratulations to all swimmers who took part, especially the medallists:-
 
Summer Open Meet.

Aiden Bryce Male 17 & Over 200m Back Bronze, 400m Free Bronze
Jensen Coppen Male 15 Yrs Old 50m Breast Gold, 100m Breast Silver
Gianni Davies Male 13 Yrs Old 50m Fly  Bronze
Ellana Horton Female 16 Yrs Old 100m Breast Bronze
Emily Jones Female 13 Yrs Old 200m Breast Silver, 100m Breast Gold, 50m Breast Gold
Jack Knight Male 15 Yrs Old  200m Back Bronze, 100m Fly Silver, 50m Fly Gold
Sophie Linton Female 15 Yrs Old 200m Free Bronze, 100m Free Gold, 50m Free Silver
Sebastian Major Male 12 Yrs Old 100m fly Bronze, 200m Free Bronze, 400m Free Bronze
Mackenzie Morgan Female 16 Yrs Old 400m IM Bronze, 200m Fly Gold
Millie Mulligan Female 13 Yrs Old 200m fly Bronze

Read More

British Summer Championships 2018

It is incredibly hard to qualify for the British Summer Championships, so these swimmers did brilliantly just to get there.

Congratulations to all swimmers who took part, especially the medallists:- 

Day 1
Event 101 Men's 400m Free Open William Riley (20 Yrs Old): Heats 04:02.37 8th, Final 19+ 3:57.51 5th
Event 104 Women's 200m Free Open Megan Allison (16 Yrs Old): Heats 2:07.00 5th, Final 16 Yrs 2:06.55 9th
Event 109 Men's 50m Back Open Alex Griffiths (15 Yrs Old): Heats 29.10 16th
Day 2
Event 201 Women's 100m Back Open Scarlet Major (15 Yrs Old): Heats 01:06.39 12th
Event 202 Men's 200m Butterfly Open Jack Knight (15 Yrs Old): Heats 2:20.40 23rd
Event 206 Men's 100m Back Open Jack Knight (15 Yrs Old): Heats 01:05.25 23rd
Event 207 Women's 50m Butterfly Open Megan Allison (16 Yrs Old): Heats 00:28.73 8th, Final 16 Yrs Old 00:28.46 7th
Day 3
Event 303 Women's 200m Butterfly Open Megan Allison (16 Yrs Old): Heats 2:18.32 3rd, Final 16 Yrs Old 2:18.46 5th
Event 304 Men's 100m Free Open Alex Griffiths (15 Yrs Old): Heats 55.19 16th
Event 307 Women's 50m Free Open Scarlet Major (15 Yrs Old): Heats 27.65 16th
Event 307 Women's 50m Free Open Megan Allison (16 Yrs Old): Heats 26.97 5th, Final 16 Yrs Old 26.88 6th
Event 313 Men's 1500m Free Open William Riley (20 Yrs Old): Heats 16:02.52 10th, 19+  Bronze
Day 4
Event 402 Women's 100m Free Open Megan Allison (16 Yrs Old): Heats 58.01 3rd, Final 16 Yrs Old 57.35 Silver
Event 402 Women's 100m Free Open Scarlet Major (15 Yrs Old): Heats 58.84 6th, Final 15 Yrs Old 58.42 7th
Day 5
Event 505 Women's 200m IM Open Scarlet Major (15 Yrs Old): Heats 2:23.59 6th, Final 15 Yrs Old 2:21.76 7th
Event 506 Men's 50m Free Open Alex Griffiths (15 Yrs Old): Heats 24.98 4th, Final 15 Yrs Old 25.08 6th
Event 512 Women's 14/16 Yrs Old 4 x 100m Free: Heats 4:03.47 24th: Megan Allison 58.92 Scarlet Major 59.42 Sophie Linton 1.01.12 Ellie Ward 1.04.01
Event 514 Men's 800m Free Open William Riley (20 Yrs Old): Heats 08:19.22 6th, 19+ Silver
Day 6
Event 603 Men's 200m Butterfly Open William Riley (20 Yrs Old): Heats 02:07.24 7th, Final 02:04.06 6th
Event 604 Women's 100m Butterfly Open Megan Allison (16 Yrs Old): Heats 1:03.59 7th, Final 16 Yrs Old 1:02.01 5th
Event 606 Women's 14/16 Yrs Old 4 x 100m Medley: Heats 4:36.66 25th: Scarlet Major 1.06.14 Ellana Horton 1.18.33 Mackenzie Morgan 1.06.96 Ellie Ward 1.05.23 

Open Water
2K Millie Mulligan 28.42 1st from Wales, 16th in GB 13 Yrs
3K Scarlet Major 43.36 2nd from Wales, 18th in GB 15 Yrs
5K William Ryley 59.12 1st from Wales, 3rd in GB 19+

Read More

Torfaen Short Course Meet

Congratulations to all swimmers who took part, especially the medallists:-

Level 2

Eve Bowen Female 11-12 Yrs Old 50m Breast Bronze, 100m Fly Bronze
Gianni Davies Male 13-14 Yrs Old 200m Free Silver, 100m Free Gold, 100m Back Bronze, 50m Free Silver
Lewis Davies Male 11-12 Yrs Old 50m Back Bronze, 50m Fly Silver, 100m Back Bronze, 50m Free Bronze
Ella Deakin Female 15 & Over 200m Free Bronze
Benjamin Fox-Wiltshire Male 13-14 Yrs Old 200m IM Silver, 50m Breast Gold, 100m Breast Gold
Lucy Grant Female 9-10 Yrs Old 100m Back Bronze,50m Breast Silver, 100m Fly Bronze
Benjamin Hastings Male 13-14 Yrs Old 100m Fly Bronze, 50m Fly Silver
Ellana Horton Female 15 & Over 50m Breast Bronze, 100m Breast Silver
Emily Jones Female 13-14 Yrs Old 50m Breast Silver, 100m Breast Gold, 50m Fly Gold
Brandon Keenan Male 11-12 Yrs Old 50m Back Gold, 100m Free Gold, 200m IM Gold, 100m Back Gold, 100m Breast Gold
Sebastian Major Male 11-12 Yrs Old 200m Free Gold, 50m Fly Gold, 100m Free Silver, 50m Free Gold
Thillai Sivaramakrishnan Male 13-14 Yrs Old 50m Back Bronze
Eleanor Walker Female 13-14 Yrs Old 100m Breast Bronze
James Watkins Male 13-14 Yrs Old 200m Free Bronze, 50m Back Silver, 50m Fly Bronze, 50m Breast Bronze

Level 3

William Davies Male 10 Yr Olds 100m IM Gold, 50m Back Gold, 50m Breast Gold, 50m Fly Gold, 50m Free Gold
Jessica Jones Female 9 Yr Olds 50m Fly Gold
Tia Maggs Female 12-13 Yrs Old 200m IM Gold, 100m Back Gold, 100m Breast Gold, 100m Fly Gold, 100m Free Gold
Poppy Offside Female 10 Yr Olds 100m IM Gold, 50m Back Gold, 50m Breast Gold, 50m Fly Gold
Megan Peacock Female 12-13 Yrs Old 200m IM Bronze, 100m Back Bronze, 100m Breast Silver, 100m Fly Bronze
Toby Preece Male 11 Yr Olds 100m IM Gold, 50m Back Gold, 50m Fly Gold, 50m Free Gold
Noah Rixon Male 9 Yr Olds 50m Breast Gold, 50m Free Silver
Oliver Rixon Male 9 Yr Olds 100m IM Gold, 50m Back Gold, 50m Breast Silver, 50m Fly Gold, 50m Free
Lilly-May Winterbone Female 12-13 Yrs Old 100m Breast Bronze, 100m Fly Silver
Millie Yau Female 9 Yr Olds 50m Breast Silver, 50m Free Gold

Read More

Torfaen Long Course Meet

Congratulations to all swimmers who took part, especially the medallists:-

Gianni Davies Male 13-14 Yrs Old 100m Free Gold, 50m Free Gold
Benjamin Fox-Wiltshire Male 13-14 Yrs Old 100m Back Silver, 50m Back Bronze, 100m Fly Bronze, 200m Back Silver
Cerys Geen Female 15 & Over 100m Fly Bronze, 50m Fly Gold
Benjamin Hastings Male 13-14 Yrs Old 200m Breast Bronze
Emily Jones Female 13-14 Yrs Old 100m Breast Gold
Brandon Keenan Male 11-12 Yrs Old 50m Fly Gold, 100m Back Gold, 50m Breast Silver, 100m Breast Gold, 50m Back Gold, 200m IM Gold, 200m Back Gold, 50m Free Silver
Ben Langdon Male 15 & Over 50m free Bronze
Sophie Linton Female 13-14 Yrs Old 400m Free Gold, 50m Free Silver
Oliver Rixon Male 9-10 Yrs Old 50m Back Silver
Evan Sellick Male 13-14 Yrs Old 50m Fly
Beth Simmons Female 13-14 Yrs Old 200m Breast Bronze, 100m Breast Bronze
Ellie Ward Female 13-14 Yrs Old 200m Breast Silver, 200m IM Gold, 50m Fly Bronze, 50m Breast Gold, 100m Breast Silver, 100m Free Bronze
Luke Williams Male 9-10 Yrs Old 50m Breast Bronze, 100m Breast Bronze

Read More

Plymouth Leander Level 1 National Qualifier

Congratulations to all swimmers who took part, especially the medallists:-

Alex Griffiths Male 14-15 Yrs Old 50m Free Silver, 100m Free Bronze, 50m Back Silver
Jack Knight Male 14-15 Yrs Old 100m Back Silver, 200m Fly Silver
Scarlet Major Female 14-15 Yrs Old 200m IM Gold, 100m Free Gold, 50m Free Silver
Mackenzie Morgan Female 16 & Over 200m Fly Silver

Read More

Swansea Aquatics Open Meet

Congratulations to all swimmers who took part, especially the medallists:-

Alex Griffiths Male 15 & Over 50m Back Silver
Ellana Horton Female 15 & Over 100m Breast Silver
Jack Knight Male 10-14 Yrs Old 200m Fly Bronze, 100m Back Gold, 400m Free Bronze, 200m Back Gold, 100m Fly Gold, 50m Back Bronze
Sophie Linton Female 10-14 Yrs Old 100m Free
Mackenzie Morgan Female 15 & Over 200m Fly Gold
Millie Mulligan Female 11-12 Yrs Old  400m Free Gold

Read More

Spring Open Meet

Congratulations to all swimmers who took part, especially the medallists:-

Pentathlon
Katie Preece Girls 13 Yr Olds Silver
Oliver Rixon Boys 9 Yr Olds Silver
William Watkins Boys 12 Yr Olds Bronze

Individual Events
Level 2
Eve Bowen Girls 11-12 Yrs Old 50m Free Silver,100m Free Gold, 50m Fly Gold, 200m Free Silver
Aidan Bryce Boys 17 & Over 100m Free Gold, 200m Back Gold, 400m Free Gold
Tristan Cuer Boys 17 & Over 50m Breast Gold
Gianni Davies Boys 13-14 Yrs Old 50m Free Bronze, 200m IM Bronze, 50m Back Silver, 100m Free Bronze, 200m Free Bronze
Lewis Davies Boys 11-12 Yrs Old 50m Free Gold, 50m Back Bronze, 100m Free Gold, 200m Back Bronze, 100m Back Bronze
William Davies Boys 9-10 Yrs Old 50m Fly Bronze, 50m Breast Silver
Lili Evans Girls 9-10 Yrs Old 100m Fly Bronze
Edith Fletcher Girls 9-10 Yrs Old 200m Back Bronze
Benjamin Fox-Wiltshire Boys 11-12 Yrs Old 100m Breast Gold, 200m IM Gold, 50m Back Gold, 200m Breast Gold, 200m Back Gold, 100m Back Silver
Cerys Geen Girls 13-14 Yrs Old 200m Fly Bronze
Alex Griffiths Boys 15-16 Yrs Old 50m Fly Gold, 200m Free Gold, 100m Fly Bronze, 100m Back Silver
Max Harris Boys 15-16 Yrs Old 100m Breast Gold, 200m IM Gold, 100m Free Silver, 200m Breast Gold, 50m Breast Gold
Sophie Harris Girls 11-12 Yrs Old 100m Breast Silver, 50m Back Gold, 50m Breast Silver, 100m Back Gold
Benjamin Hastings Boys 13-14 Yrs Old 50m Back Bronze, 200m Fly Silver, 200m Back Silver, 100m Fly Bronze, 100m Back Silver
Ellana Horton Girls 15-16 Yrs Old 100m Breast Gold, 200m Breast Gold, 50m Breast Gold
McKenzie Johnston Girls 15-16 Yrs Old 200m Back Bronze
Emily Jones Girls 13-14 Yrs Old 50m Fly Gold, 50m Breast Gold
Iwan Jones Boys 15-16 Yrs Old 100m Free Bronze
Brandon Keenan Boys 11-12 Yrs Old 50m Free Bronze, 100m Breast Silver, 200m IM Silver, 50m Back Silver, 100m Free Silver, 50m Fly Bronze, 20m Back Silver, 200m Free Gold, 100m Back Gold
Jack Knight Boys 13-14 Yrs Old 100m Fly Gold, 100m Back Gold, 400m Free Gold
Sophie Linton Girls 13-14 Yrs Old 50m Free Gold, 100m Free Gold, 200 Free Gold, 100m Fly Gold
Poppy Offside Girls 10Yr Old 50m Free Bronze
Evan Sellick Boys 13-14 Yrs Old 100m Breast Silver, 50m Breast Silver
Beth Simmons Girls 11-12 Yrs Old 100m Breast Gold,200m IM Gold, 200m Breast Gold, 200m Back Gold, 100m Back Silver
Isobel Stevens Girls 13-14 Yrs Old 50m Back Bronze, 200m Fly Silver, 400m Free Bronze
Jessica Sweeney Girls 11-12 Yrs Old Breast Bronze
Niamh Thomas Girls 17 & Over 100m Breast Gold, 200m IM Gold
Eleanor Walker Girls 11-12 Yrs Old 200m IM Bronze, 50m Back Silver, 200m Breast Silver, 200m Back Bronze, 100m Fly Gold
Ellie Ward Girls 13-14 Yrs Old 100m Breast Gold, 200m IM Gold, 50m Back Silver, 200m Breast Gold, 50m Fly Silver, 200m Back Gold, 50m Breast Silver, 100m Fly Silver, 400m Free Gold
Luke Williams Boys 9-10 Yrs Old 100m Breast Bronze, 200m Breast Bronze
James Watkins Boys 13-14 Yrs Old 100m Breast Bronze,200m Breast Silver, 50m Breast Bronze

Level 3

Charlotte Keepings Girls 11 Yr Olds 50m Back Silver
Tia Maggs Girls 13 Yr Olds 50m Free Silver, 50m Breast Bronze
Megan Peacock Girls 12 Yr Olds 200m IM Bronze, 50m Fly Silver
Daisy Pinches Girls 11 Yr Olds 50m Free Gold, 50m Breast Bronze
Ivy Pinches Girls 8 Yr Olds 25m Fly Bronze 
Katie Preece Girls 13 Yr Olds 50m Breast Silver, 200m IM Silver, 50m Back Gold, 50m Fly Gold
Ellie Rich Girls 12 Yr Olds 50m Back Silver
Oliver Rixon Boys 9 Yr Olds 50m Back Gold, 50m Fly Bronze, 50m Free Silver, 50m Breast Bronze 200m IM Silver
Zahara Solosy Girls 9 Yr Olds 50m Breast Gold
Grace Thomas Girls 13 Yr Olds 50m Fly Bronze
William Watkins Boys 12 Yr Olds 50m Back Bronze, 50m Free Gold, 50m Breast Silver

Read More