Club Championships 2017

Congratulations to all swimmers who took part, especially the medallists:-

Connor Acland Boys 15+ 50m Fly Gold, 100m Fly Bronze, 50m Free Silver, 100m Back Bronze, 100m Free Silver
Megan Allison Girls 15+ 100m Back Gold, 200m IM Gold, 100m Free Gold
Aled Bailey Boys 10Yr Olds 50m Fly Gold, 100m Fly Silver
Eva Barry Girls 15+ 100m Breast Bronze, 50m Fly Silver, 100m Fly Bronze, 50m Free Bronze
Rhys Belcher Boys 13-14 100m Fly Bronze
Sophie Blake Girls 15+ 50m Free Gold, 100m Free Bronze
Aidan Bryce Boys 15+ 100m Breast Bronze, 100m Back Silver, 200m IM Silver, 100m Free Bronze
Harrison Coppen Boys 11-12 100m Breast Bronze, 200m Breast Gold, 100m Fly Bronze, 50m Back Bronze, 200m Free Bronze, 200m IM Bronze, 50m Breast Silver
Jensen Coppen Boys 13-14 50m Free Bronze, 100m Back Bronze, 200m IM Silver, 50m Breast Gold, 100m Free Bronze
Tristan Cuer Boys 15+ 50m Free Bronze, 50m Breast Gold
Anna Darwish Girls 13-14 50m Fly Silver, 200m Back Silver, 50m Back Bronze, 50m Free Bronze
Eleri Davies Girls 10 Yr Olds 50m Back Bronze
Gianni Davies Boys 11-12 1500m Free Silver, 100m Breast Silver, 50m Fly Gold, 100m Fly Silver, 50m Back Gold, 200m Free Gold, 50m Free Gold, 100m Back Silver, 200m IM Silver, 50m Breast Gold, 100m Free Gold
Lewis Davies Boys 11-12 50m Fly Silver, 50m Back Silver, 200m Free Silver, 50m Free Bronze, 100m Back Bronze
William Davies Boys 9 Yr Olds 50m Fly Gold, 50m Back Gold, 100m IM Gold, 50m Free Gold, 50m Breast Gold
Ella Deakin Girls 13-14 200m Back Gold, 50m Back Gold, 50m Free Silver
Chloe Driscoll Girls 13-14 50m Fly Bronze, 200m Breast Silver, 50m Breast Bronze
Jessica Duggan Girls 8 & Under 50m Back Silver
Katie English Girls 15+ 50m Fly Gold, 100m Fly Gold, 50m Back Silver, 50m Free Silver, 100m Free Silver
Holly Ennis Girls 8 & Under 50m Back Bronze, 50m Breast bronze
Lili Evans Girls 9Yr Olds 100m Breast Gold, 100m Fly Gold, 50m Back Gold, 100m IM Gold, 50m Free Gold, 50m Breast Silver, 100m Free Gold
Edith Fletcher Girls 10 Yr Olds 100m Breast Silver, 200m Back Gold, 100m Fly Gold, 200m IM Silver, 50m Breast Silver
Benjamin Fox-Wiltshire Boys 11-12 100m Breast Gold, 100m Fly Gold, 100m Back Gold, 200m IM Gold, 100m Free Silver
Lucy Grant Girls 10 Yr Olds 50m Fly Bronze, 200m IM Bronze
Alex Griffiths Boys 13-14 50m Free Gold, 100m Back Gold, 200m Fly Gold, 100m Free Gold
Tatjana Guth Girls 9 & Under 100m IM Bronze
Max Harris Boys 15+ 400m Free Silver, 200m Free Silver
Benjamin Hastings Boys 11-12 1500m Free Gold
Ellana Horton Girls 15+ 100m Breast Gold, 20m Breast Gold, 100m Fly Silver, 50m Back Gold, 100m Back Silver, 200m IM Silver, 50m Breast Gold, 
Emily James Girls 11-12 100m Fly Bronze
Finnley Johnson Boys 13-14 100m Breast Gold, 50m Fly Silver, 200m IM Bronze, 50m Breast Silver
Amira Jones Girls 10 Yr Olds 100m Back Bronze
Danny Jones Boys 13-14 50m Fly Bronze, 50m Back Silver
Emily Jones Girls 11-12 100m Back Gold, 200m IM Gold, 50m Breast Gold, 100m Free Silver
Iwan Jones Boys 15+ 50m Breast Silver
Lily-May Jones Girls 9 Yr Olds 50m Free Silver
Lucy Jones Girls 10 Yr Olds 100m Breast Gold, 50m Fly Gold, 50m Back Gold, 200m Free Gold, 50m Free Gold, 200m IM Gold, 100m Free Gold
Jack Knight Boys 13-14 100m Back Silver, 200m IM Gold, 100m Free Silver
Lucia Lee Girls 10 Yr Olds 100m Breast Bronze, 50m Breast Gold
Nina Leigh Girls 9 & Under 100m Breast Bronze, 200m Breast Silver
Sophie Linton Girls 13-14 50m Fly Gold, 200m Free Gold, 50m Free Gold, 100m Back Silver, 200m IM Silver, 100m Free Silver
Tia Maggs Girls 11-12 50m Fly Silver, 50m Free Silver
Scarlet Major Girls 13-14 100m Back Gold, 200m IM Gold, 50m Breast Gold, 100m Free Gold
Millie Mulligan Girls 11-12 800m Free Gold, 400m IM Gold, 200m Fly Gold, 100m Free Bronze
Owen Murrow Boys 10 Yr Olds 50m Free Gold, 50m Breast Gold, 100m Free Silver
Poppy Offside Girls 10 Yr Olds 200m Breast Gold, 200m Free Silver, 50m Free Silver, 100m Free Silver
Ewan Osmond Boys 13-14 400m Free Gold, 200m Back Gold, 200m Free Gold
Megan Peacock Girls 11-12 200m Breast Bronze, 50m Free Bronze
Poppy Pearce Girls 8 & Under 50m Free Gold, 50m Breast Gold
Joshua Phillips Boys 13-14 50m Fly Gold, 100m Fly Gold, 50m Free Bronze
Ivy Pinches Girls 8 & Under 50m Back Gold, 50m Free, 50m Breast Silver
Neve Powell Girls 13-14 100m Breast Bronze, 100m Fly Silver
Katie Preece Girls 11-12 100m Fly Silver, 50m Back Silver, 50m Free Gold
Toby Preece Boys 10 Yr Olds 100m Breast Gold, 100m Fly Gold, 100m Back Gold, 100m Free Gold
Ellie Rich Girls 11-12 200m Free Bronze
Noah Rixon Boys 8 & Under 50m Free Bronze
Oliver Rixon Boys 8 & Under 50m Fly Gold, 50m Free Gold
Freya Rose Girls 11-12 200m Free Gold
Jonathan Ryley Boys 15+ 1500m Free Gold, 100m Breast Gold, 200m Breast Gold, 100m Fly Gold
William Ryley Boys 15+ 100m Breast Silver, 50m Fly Silver, 100m Fly Silver, 50m Back Gold, 50m Free Gold, 100m Back Gold, 200m IM Gold, 100m Free Gold
Beth Simmons Girls 11-12 100m Breast Gold, 200m Back Gold, 200m Breast Gold, 200m IM Silver, 50m Breast Silver
Paige Simmons Girls 15+ 100m Breast Silver, 200m Back Gold, 50m Breast Silver
Thillai Sivaramakrishnan Boys 13-14 100m Fly Silver
Zahara Solosy Girls 9 Yr Olds 50m Back Silver, 100m Free Bronze
Adam Steven Boys 11-12 50m Fly Bronze, 50m Free Silver, 50m Breast Bronze, 100m Free Bronze
Ryan Steven Boys 15+ 1500m Free Bronze, 400m Free Bronze, 200m Free Bronze, 200m Fly Gold
Isobel Stevens Girls 11-12 100m Breast Bronze, 100m Fly Gold, 50m Back Gold, 100m Back Silver, 200m IM Bronze, 100m Free Gold
Anais Stewart Girls 10 Yr Olds 50m Breast Bronze
Jessica Sweeney Girls 11-12 800m Free Silver, 200m Free Silver
Ewan Taylor Boys 9 Yr Olds 100m Breast Silver, 50m Free Silver, 50m Breast Bronze, 100m Free Gold
Emyr Thomas Boys 15+ 1500m Free Silver, 400m Free Gold, 50m Fly Bronze, 200m Back Gold, 200m Free Gold, 200m IM Bronze
Grace Thomas Girls 11-12 50m Fly Bronze, 50m Back Bronze, 200m Fly Silver
Emily Trace Girls 9 Yr Olds 50m Free Bronze
Ellis Underwood Boys 15+ 50m Back Silver
Sophia Urgosikova Girls 13-14 100m Breast Silver
Manasvi Vhanmane Girls 8 & Under 50m Fly Gold, 50m Free Bronze
Emily Vinh Girls 10 Yr Olds 100m Back Silver
Eleanor Walker Girls 11-12 100m Breast Silver, 50m Fly Gold, 200m Breast Silver, 400m IM Silver, 50m Breast Bronze
Emily Walker Girls 9Yr Olds 100m Breast Silver, 200m Breast Gold, 100m IM Silver, 50m Breast Gold, 100m Free Silver
Ellie Ward Girls 13-14 800m Free Gold, 100m Breast Gold, 200m Breast Gold, 100m Fly Gold, 50m Back Silver, 100m Back Bronze, 200m IM Bronze, 50m Breast Silver, 100m Free Bronze
James Watkins Boys 13-14 100m Breast Bronze, 200m Breast Gold
Oscar Watkins Boys 8 & Under 50m Butterfly Silver, 50m Back Gold, 100m IM Bronze, 50m Free Silver
William Watkins Boys 11-12 400m Free Gold
Luke Williams Boys 9 Yr Olds 100m Breast Gold, 50m Fly Silver, 200m Breast Gold, 50m Back Silver, 100m IM Silver, 50m Free Bronze, 50m Breast Silver, 100m Free Silver
Isabella Willmore Girls 10 Yr Olds 50m Fly Silver, 50m Back Silver, 50m Free Bronze, 100m Back Gold, 100m Free Bronze
Ryan Woodman Boys 13-14 100m Breast Silver, 50m Back Gold, 50m Breast Bronze